Kategorie

PASY,GORSETY,KOŁNIERZE (29)

Nowości
Informacje
Polecamy
NO DOL
49,00 zł

ORTEZA PIERSIOWO-LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA

260,01 zł

Producent:REH4MAT
Kod:AM-WSP-07
Wysyłka:48 godzin
Produkt dostępny

Ilość:szt.

Charakterystyka wyrobu

Wysoka orteza AM-WSP-07 została przez nas zmodyfikowana, dzięki czemu poprawiła się jej funkcjonalność, zakres stabilizacji oraz komfort użytkowania.

 

Orteza  została zaprojektowana dużo  bardziej anatomicznie, zmieniono  jej surowiec w odcinku lędźwiowym oraz zmodyfikowano układ stalek ortopedycznych. Dzięki  tym zabiegom  wyrób dokładniej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowo-piersiowy  kręgosłupa. 

 

AM-WSP-07 AIRrubber IIOrteza  została  wykonana  z  surowca AirRubber II –  specjalnej  ortopedycznej gumy żyłkowej,  która charakteryzuje się jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Ażurowe szczeliny  pozwalają  na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu. 

 

W tylnej części ortezy zainstalowano w zależności od rozmiaru; cztery albo sześć anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych. Stalki ortopedyczne posiadają ściśle określony stopień elastyczności, który uzyskano w procesie hartowania  oraz zostały w profesjonalny sposób zabezpieczone farbą proszkową, co uodporniło je na działanie ludzkiego potu.

 

Zapięcia wyrobu wykonano na zasadzie dwóch par dzielonych pelot brzusznych. Rozwiązanie to pozwala na lepsze dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta w zakresie jednego rozmiaru. Ten sposób konstrukcji jest szczególnie istotny w przypadku kobiet z obfitym biustem. Dzięki dzielonym pelotom przednim można bardzo precyzyjnie ustalić wysokość wyrobu. 

 

AM-WSP-07 GRIP & OPENW zapięciach zastosowano od strony skóry pacjenta dzianinę bawełnianą frotte, od drugiej zaś strony mocny laminat velcro z funkcją samoszczepną. Dodatkowo zamontowano w nich półsztywną piankę komfortową oraz fiszbiny z tworzywa sztucznego. W celu ułatwienia pacjentom sposobu użytkowania wyrobu zastosowano specjalne szerokie zapięcie wyposażone w system GRIP & OPEN. System ten charakteryzuje się tym, że osoba która  posiada tylko częściową  sprawność rąk, może samodzielnie założyć oraz zapiąć nasz wyrób. 

 

 

Wyrób wyposażono w dwa spoczniki ułatwiające zakładanie wyrobu i uniemożliwiające przypadkowe zaciąganie gumy ortopedycznej przez taśmy velcro.

 

 

W celu polepszenia walorów użytkowych wyrobu, w ortezie zainstalowano dwa zespoły elastycznych taśm dociągowych, których celem jest poprawa stabilizacji odcinka lędźwiowo-piersiowego.

 

 

Opcjonalnie orteza może zostać wyposażona w stabilizator kręgosłupa z podpaszkami, dzięki któremu wyrób stabilizuje  kręgosłup w całym odcinku lędźwiowo-piersiowym od L1 do Th12.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
S 65-75 cm
M 75-85 cm
L 85-97 cm
XL 97-110 cm
XXL 110-125 cm
XXXL 125-145 cm

Właściwości

 1. Wyrób przyjazny dla skóry pacjenta – sznurówka wykonana została ze specjalnej gumy ortopedycznej zawierającej głównie bawełnę, która jest obojętna dla skóry pacjenta,
 2. Duża skuteczność stabilizacji – dzięki zastosowaniu unikatowych wyprofilowanych stalek ortopedycznych oraz dopracowaniu odpowiedniego kształtu udało się uzyskać wyjątkową skuteczność stabilizacji,
 3. Komfort użytkowania – dzięki niskiej wadze wyrobu pacjent odczuwa komfort jego użytkowania.

Przeznaczenie

Ortezę można stosować w przypadkach:

 • ostrych zespołów bólowych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
 • dyskopatii w odcinku lędźwiowym,
 • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jako stabilizator,
 • deformacje kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,
 • kręgozmyku lędźwiowego,
 • stany przeciążenia odcinka lędźwiowo-krzyżowego,
 • zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym,
 • po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia).

Przeciwskazania

Ortezy nie należy stosować w przypadkach:

 • świeżych ran
 • otarć naskórka,
 • egzem skórnych,
 • alergii skórnych,

Sposób zakładania

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Producent

Inne produkty

Bestsellery
Powiadomienia

ORTEZA PIERSIOWO-LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA

Google+
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.